Статьи

Нюрнберг

RokStories Feature

Магія Нюрнберга

16 липня 1050 кайзер Генріх ІІІ дає вільну кріпачці Зігені. У грамоті вперше згадується слово «Norenberc», що означає «скеляста гора». Завдяки численним привілеям, які Нюрнберг отримує в ХІІІ і ХIV ст. від німецьких кайзерів, місто здобуває статус імперського. Кайзер Карл IV видає закон Золотої булли й закріплює в ньому, що кожний майбутній король має проводити своє перше засідання парламенту у вільному імперському місті Нюрнберг. На початку нового часу Нюрнберг переживає небувалий злет. Ремесло й торгівля квітнуть у ХV і ХVІ ст., наука та мистецтво розквітають. Геніальний художник Альбрехт Дюрер, найвідоміший син міста, має під стінами фортеці свій дім і майстерню. Твори А. Дюрера, як і мистецтво різьбяра по дереву Фейта Штоса або скульптора Адама Крафта, отримують високе визнання. У Нюрнберзі було виготовлено перший папір на північ від Альп і винайдено кларнет. Найраніше зі збережених зображень світу у вигляді глобуса належить купцю й комівояжеру Мартіну Вегайму. Петер Генляйн винаходить ручний годинник – обидва винахідники є нюрнбержцями. Астрономічні прилади, інструменти для навігації та географічні карти з вільного імперського міста Нюрнберг займають провідні позиції на світовому ринку. Коперник прославляє розташування Нюрнберга в центрі Європи. Наслідки Тридцятилітньої війни підривають фінансову міць Нюрнберга. У 1806 р. знесилене імперське місто, що тепер налічує тільки 25 тис. мешканців, передається під владу Королівства Баварія. Це підпорядкування великому державному утворенню й підприємницький дух населення спричиняють новий економічний підйом. Символом цього стає «Орел»: у 1835 р. від Нюрнберга до Фюрта вирушає виготовлений в Англії локомотив і цією подією розпочинає роботу перша в Німеччині залізниця. Процвітають виробництво олівців та іграшок, а також обробка металу.

Згадуючи про роль, яку місто відіграло під час націонал-соціалізму, Нюрнберг намагається сьогодні підтримувати обраний ним статус «міста миру й прав людини». Ізраїльський художник Дані Караван споруджує в 1993 р. перед Германським національним музеєм вулицю Прав людини, де на кам’яних колонах можна було прочитати 30 статей Декларації прав людини Організації Об’єднаних Націй різними мовами. З 1995 р. раз на два роки проходить вручення Міжнародної премії прав людини міста Нюрнберг. Важливий внесок у критичне заглиблення в тему нацистського минулого робить Документаційний центр Reichsparteitagsgelände. Нюрнберг – це сучасне місто з півмільйонним населенням, розташоване в центрі одного з найважливіших у Європі регіонів високих технологій. Відкрита всьому світові метрополія є економічним і культурним центром для 3,5 мільйонів населення регіону. Економічними перевагами регіону навколо Нюрнберга є інформаційна й комунікаційна техніка та розвиток технічних рішень для застосування в енергетичній, транспортній та медичній сферах. Насамперед в галузі прогресивних технологій регіон Нюрнберг має розробки європейського екстра-класу. Багатство його історії й культурного ландшафту робить місто на р. Пеґніц також привабливим для туристів. Багато гостей відвідують місто завдяки виставкам і конгресам, які набувають усе більшого значення. Святкові та кулінарні традиції мають у Франконії, й особливо в Нюрнберзі, довгу традицію. Два мільйони відвідувачів з усього світу приїздять на щедрий традиціями Нюрнберзький різдвяний ринок, який багатьма вважається найкрасивішим різдвяним ринком узагалі. Багато міст мають свою магію. Нюрнберг має її також. Місто є й залишається особливою міжнародною метрополією, де кожний гість бажаний.


 

Летний интенсив 2020 в июле

Отпуск – лучшее время учить немецкий!

Мы предлагаем занятия на разных уровнях и в разных форматах (дистанционном и очном)!

Запись онлайн или в офисе со вторника по пятницу 11:00 – 16:00.

Продолжительность курсов: июль 2020 г., три раза в неделю.

 

Подробнее >>


   

Виставка "Барвисті ліки"

Необхідність карантинних заходів очевидна, але наші друзі не мають сидіти весь цей час на «культурній» дієті, тому ми вирішили продовжити нашу виставкову діяльність і запрошуємо всіх, хто цікавиться творчістю видатних та відомих, а можливо менш відомих, але від того не менш талановитих митців.

Весна не тільки за вікном, але і в нашій затишній виставковій залі!!!

Відвідайте нашу виставку спочатку онлайн, а потім чекаємо на вас у «Будинку Нюрнберга». Обіцяємо Вам яскраві фарби та посмішки!

Ольга Паскевич - лікарка. Вона лікує людей, а її в свою чергу лікують квіти, які вона не тільки вирощує у власному саду, а й малює їх, створюючи легкі, сповнені світла і повітря, акварелі. Як правило, її квіткові натюрморти – це «саморостучі» декоративні флоральні композиції. Вона рідко ставить свої букети у вази або глечики, вони дійсно виглядають як живописні бутоньєрки, на білому чистому тлі аркуша, зрідка тонованого.

Майстриня підбирає квіти по-різному. Хрестоматійним є поєднання ромашок, маку і волошок, ці ж квіти можуть бути представлені в окремих композиціях. Більш складними за своєю побудовою є дзвіночки, дельфініум, іриси, лілеї.

Квітковий «килим» за всієї його насиченості не виглядає еклектичним – кожна квіточка, травинка і билинка детально прописані, не заважаючи і не притісняючи одна одну. Природно, що улюблені пори року – весна, літо, осінь, хоча є натюрморти «зимового циклу», пов’язані з новорічними святами. Стилізовані квіти, в яких все ж таки проглядає їх натурна основа, все частіше з’являються в творчому доробку художниці – легкі, осяйні, сповнені любовного ставлення автора до земної краси.

Ольга Денисенко, мистецтвознавець, член НСХУ

 

Фото:: Барвисті ліки Фото:: Барвисті ліки Фото:: Барвисті ліки Фото:: Барвисті ліки Фото:: Барвисті ліки Фото:: Барвисті ліки Фото:: Барвисті ліки Фото:: Барвисті ліки Фото:: Барвисті ліки Фото:: Барвисті ліки


   
bigmir)net TOP 100