Рушійна сила побратимства

МЕШКАНЦІ МІСТ Є РУШІЙНОЮ СИЛОЮ ПОБРАТИМСТВА:

БУДИНОК НЮРНБЕРГА В ХАРКОВІ Й ТОВАРИСТВО ПОБРАТИМСТВА

Через три роки після заснування побратимства між містами, у 1993 р. мешканки і мешканці Нюрберга створили товариство партнерства Харків-Нюрнберг. Charkow (Харьков), Charkiv (Харків), Charkiw, нехай російською чи українською – існує багато способів написання назви українського міста-побратима Нюрнберга. Різноманітним як назва міста є тамтешнє життя. Розчулені й захоплені від перших зустрічей із людьми з Харкова нюрнбержці схотіли допомогти встановленню контактів на особистому рівні. Це залишається основним напрямом діяльності товариства до сьогодні. Воно існує завдяки понад 100 членам товариства, які співпрацюють у ньому на громадських засадах. Більше 90% пожертв витрачаються на фінансування проектів і окремих установ.

Найактивніше товариство працює в соціальній та культурній сферах. При цьому воно під час реалізації кожного проекту дотримується своїх принципів: приватна ініціатива, особиста зустріч, підтримка руху «Допоможи собі сам» та рівноправне партнерство з надійними партнерами в Харкові.

Серце товариства знаходиться в центрі Харкова – це «Будинок Нюрнберга», який був організований товариством побратимства разом із «Клубом друзів Нюрнберга» 1995р.

Він фінансує себе за рахунок надходжень від платних мовних курсів, завдяки приватним пожертвам і значній підтримці д-ра Бернда Редля, голови товариства побратимства. Щомісяця сотні людей відвідують навчальний центр і місце зустрічей, щоб учити німецьку мову, оглянути виставку чи взяти участь у семінарі. Директор Анатолій Мозговий протягом 15 років зробив вагомий внесок у те, щоб установа мала в усьому Харкові блискучу славу завдяки своїм дуже популярним мовним курсам, мистецьким виставкам, популярним заходам, присвяченим німецькій культурі, і своїм чудово організованим німецько-українським зустрічам.

Діяльність Будинку Нюрнберга отримує визнання не лише серед населення Харкова. Установа є також офіційним партнером посольства Німеччини й Ґете-Інституту, який у 2009 р. акредитував Будинок Нюрнберга першим серед навчально-мовних центрів в Україні.

Поряд з українцями в Будинку Нюрнберга завжди раді німецьким гостям, які відвідують Харків.

Велике завдання товариство вбачає в укріпленні громадянського суспільства в Харкові. Відтак, у Будинку Нюрнберга регулярно проводяться семінари й доповіді з прав людини, громадянського суспільства, міжкультурного взаєморозуміння, з питань економіки й до актуальних тем європейської політики. У червні 2009 товариство запросило німецьку й українську молодь у Будинок Нюрнберга для обговорення теми охорони довкілля в двох країнах. 2010 р. наступний семінар має відбутися в Нюрнберзі, тому що і харків’яни – бажані гості в Нюрнберзі. Товариство побратимства регулярно організує поїздки учнів і студентів до Нюрнберга й надає молодим людям можливість сформувати своє власне уявлення про Німеччину.

Іншим важливим напрямом діяльності товариства є його соціальні проекти. 20 років після здобуття незалежності були для людей в Україні дуже важкими. Дві третини населення переймалися тільки тим, як вижити. Світова криза також ударила по Україні дуже болісно. Соціальна допомога була завжди негайно потрібна. Члени товариства підтримували насамперед тих, хто є найменш захищеними – дітей і старих людей.

З 1995 року товариство фінансує кухню для бідних, упродовж 12 років у Московському районі, з 2005 р. – у Комінтернівському районі. На сьогодні 130 літніх і малозабезпечених людей щодня отримують гарячий обід.

До 2008 р. діти-сироти, діти з малозабезпечених сімей і діти, постраждалі від наслідків Чорнобильської катастрофи, щороку отримували можливість тритижневого відпочинку в ДОТ «Зелена гірка» під Харковом. З 2009 р. товариство підтримує центр раннього розвитку дитини недержавної установи «Соціальної служби допомоги», яка опікується розвитком саме дітей з бідних родин.

За підтримки організації Sternstunden e.V. Баварського радіо товариство побратимства з 2001 р. надає допомогу харківським дітям, хворим на туберкульоз. Сюди входить регулярне забезпечення медикаментами, відповідне лікувальне харчування, сучасні методи лікування, поліпшена діагностика і профілактика. І нарешті, товариство бере участь у підтримці екуменічної станції соціальної допомоги в Харкові.

Діяльність товариства підтримують не тільки його члени, а й мешканці обох міст. І доки це так, і люди небайдужі один до одного, побратимство також буде жити далі.

bigmir)net TOP 100